Leczenie alkoholizmu i uzależnień | Kuracja odwykowa od alkoholu – Dezyderata

"Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech, i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy."

Max Ehrmann

Specjalizujemy się w:

-Leczenie uzależnień czyli terapia uzależnień
-Leczenie alkoholizmu czyli terapia odwykowa
a także terapia współuzależnienia ,
indywidualne sesje i porady medyczne, psychiatryczne, prawne, socjalne.

Leczenie alkoholizmu nie musi być trudne.
Pamiętaj nie jesteś z tym sam!

 

 

PRZYDATNE LINKI

 

 

 

 

 

Skrzynka pocztowa @ dezyderata.com

;

 

 

Leczenie alkoholizmu

Alkohol, lubiany i często spożywany na różnego rodzaju przyjęciach. Idealny środek rozluźniający emocje, poprawiający jakość zabawy. W istocie jednak jest silnie uzależniającą i wyjątkowo niebezpieczną toksyną.

Spożywając napoje alkoholowe, powinniśmy wciąż mieć świadomość o jego destrukcyjnej mocy. Nawet sporadyczne picie dla towarzystwa, może być początkiem niszczącej drogi, jaką jest alkoholizm. Po procenty sięgamy często w stanach depresyjnych, pomagają zwalczyć złe nastroje i smutek. Jest to jednak złudna pomoc. Uzależnienia od alkoholu pojawiają się najczęściej wtedy, kiedy służy on jako lekarstwo na przywrócenie równowagi emocjonalnej.

 

Alkohol uzależnia fizycznie i psychicznie. To pierwsze polega na przyzwyczajeniu swojego organizmu do obecności alkoholu we krwi i zaburzeniami prawidłowości funkcjonowania w tzw. momentach trzeźwości. Drugie to nieodparta chęć spożycia.

Leczenie alkoholizmu nie jest łatwe, wymaga pomocy odpowiednich specjalistów, kontroli psychologicznej i wsparcia innych osób. Nade wszystko, niezbędna jest wola uzależnionego do zwalczenia choroby. Zazwyczaj proces leczenia zaczyna się od detoksykacji, polegającej na odtruciu organizmu, wyzbyciu się z niego toksyn, inaczej mówiąc – na oczyszczeniu. Następnym etapem jest psychoterapia, mająca na celu przygotowanie uzależnionego do funkcjonowania bez alkoholu. Leczenie alkoholizmu to zatem proces wymagający zaangażowania wielu osób, ale przede wszystkim – samego uzależnionego.

Właściwa kuracja odwykowa od alkoholu odbywa się dwuetapowo. Pierwszy krok to tzw. terapia podstawowa, odbywająca się w szpitalu, na oddziale leczenia uzależnień. Polega na opiece medycznej połączonej z blokiem zajęć edukacyjnych, odbywających się w grupach. Wymiana doświadczeń, grupowa rozmowa o skutkach choroby, ma na celu wywarcie wpływu na psychikę chorego i wywołanie realnej chęci odstawienia kieliszka. Następna faza terapii to tzw. pogłębiona, odbywa się po wyjściu z oddziału, polega na wizytach w poradni indywidualnej i grupowych spotkaniach, a jej celem jest, wprowadzenie w życie już „trzeźwego” pacjenta, zmian, które pomogą zaadaptować się do nowej, pozbawionej procentów rzeczywistości.

Alkoholizm to choroba i tak jak każdą inną chorobę, należy leczyć. Niestety, nie ma żadnego gotowego leku, zastrzyku czy pigułki, której zażycie zwalczyłoby nałóg. Leczenie alkoholizmu wymaga dużej determinacji i pracy nad sobą.

      

 

 

 

 

 

 

Galeria

Copyright by www.kompuartgraf.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona główna