Wczasy odwykowe dla alkoholików

Walka z uzależnieniem to bardzo trudny proces, który wymaga wsparcia z różnych stron. Osoba podejmująca terapię odwykową może liczyć na lepsze wyniki, gdy towarzyszy jej zrozumienie wśród najbliższych i przyjazne otoczenie.

Jednym z najlepszych sposobów na walkę z nałogami, oprócz własnej determinacji i motywacji, jest skorzystanie z wczasów odwykowych dla alkoholików. Ta forma terapii sprzyja dalszej nauce podejmowania codziennej walki z uzależnieniem, pozwala na prowadzenie intensywnych zajęć, jak w przypadku klasycznej terapii stacjonarnej i odbywa się w przyjemnym środowisku, pozwalającym na regenerację zarówno ciała jak i umysłu. Dlaczego warto skorzystać z tego rodzaju wypoczynku i co oferuje ośrodek terapii uzależnień Dezyderata w Rabka-Zdrój?

Widok na Babią Górę z okolic Rabki Zdroju

Widok na Babią Górę z okolic Rabki Zdroju. Źródło: pixabay.com

Rabka-Zdrój – spokojne miejsce na powrót do zdrowia

Rabka Zdrój to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów o każdej porze roku. Ośrodek Dezyderata położony jest dokładnie w letniskowej dzielnicy Rabki-Zdroju nazywanej Rabka-Zakryte.

Niedaleko znajdują się liczne szlaki turystyczne, a także najwybitniejszego szczytu Beskidu Wyspowego - Luboń Wielki, o wysokości 1022 m n. p. m. To wyjątkowo urokliwe i zaciszne miejsce, w którym spokojnie można zebrać wszystkie myśli, odciąć się od złej przeszłości i wracać do zdrowia.

Schronisko Luboń Wielki

Schronisko PTTK na Luboniu Wielkim, do którego prowadzą dwa szlaki turystyczne z Rabki-Zdroju. Źródło: pixabay.com

Szlak leśny Rabka-Zdrój

Szlak leśny w okolicy Rabki-Zdroju. Źródło: pixabay.com

Bliskość natury z jednoczesną powagą gór, dodają temu miejscu wyjątkowego charakteru, a podniosła atmosfera szybko się udziela. Piękna panorama gór z jednoczesnym usytuowaniem umożliwiającym wypady na termy do Chochołowa, Szaflar, Białki Tatrzańskiej czy Bukowiny Tatrzańskiej sprawia, że mimo iż w ośrodku leczone są bardzo poważne problemy, to kuracjusze nie muszą zamykać się jedynie w swoich pokojach, a mogą ciekawie i efektywnie spędzić czas.

Leczenie alkoholizmu w ośrodku terapii uzależnień Dezyderata: ZASADY

Ośrodek Dezyderata powstał z myślą o osobach, które pragną raz na zawsze pożegnać się z uzależnieniem. Podczas turnusu można nie tylko efektywnie wypoczywać, ale także brać udział w zajęciach indywidualnych i grupowych oraz treningu asertywności i zajęciach rekreacyjnych. Pobyt w ośrodku jak najbardziej odwzorowuje warunki normalnego pobytu na wczasach, aby pokazać osobie uzależnionej, że także na wakacjach czy podczas rozluźnienia można nie myśleć o swoim uzależnieniu i spędzać czas bez alkoholu, papierosów, pracy, hazardu, smartfona, seksu itd.

Ośrodek odwykowy Dezyderata

Ośrodek Terapii Uzależnień Dezyderata. Pomożemy Ci odciąć się od złej przeszłości i powrócić do zdrowia

Wnętrze ośrodka Dezyderata

Wnętrze Ośrodka

W ośrodku pod żadnym pozorem nie można posiadać ze sobą używek, naruszać regulaminu, zarówno w ośrodku jak i poza nim.

W ośrodku dostępne są pokoje 1 i 2-osobowe, a wszyscy mają możliwość skorzystania z:

 • sali telewizyjnej,
 • biblioteki,
 • tarasu,
 • ogrodu.

Pięknie utrzymana zieleń sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu, spacerom, medytacji itp. Podczas pobytu serwowane są bardzo dobre posiłki w formie pełnego wyżywienia!

Plan dnia i zajęcia dla pacjentów

Zajęcia dla pacjentów obejmują zarówno zajęcia grupowe, jak i indywidualne. W ośrodku pracują sami najlepsi fachowcy – lekarze i terapeuci. To oni układają plan dnia dla pacjentów, w którym znajduje się zarówno czas na zajęcia terapeutyczne, jak i wolne momenty. Plan dnia ułożony jest w taki sposób, aby wykorzystać każdy dzień jak najbardziej efektywnie. Pacjenci mają także prace domowe, zadania do wykonania, dzięki czemu nie ma mowy o nudzie – każda chwila w ośrodku sprzyja lepszemu samopoczuciu i wychodzeniu na prostą. Pacjenci spotykają się zwykle o 8:00, a później przez cały dzień funkcjonują według stałych godzin posiłków, terapii, spotkań i ciszy nocnej.

Sala terapeutyczna ośrodek odwykowy Dezyderata

Sala terapeutyczna Ośrodka Terapii Uzależnień Dezyderata

W ramach terapii prowadzimy również zajęcia z jogi

Dlaczego warto?

 • Terapia w ośrodku łączy ze sobą zarówno zalety terapii stacjonarnej, jak i przyjemny wypoczynek.
 • Osoba uzależniona widzi, że może walczyć z nałogiem w każdych warunkach, także będąc na wyjeździe.
 • Bliskość natury, ciekawy plan zajęć, dostępność różnych atrakcji sprzyjają leczeniu, wypełniają czas pacjenta.
 • Wyjazd to skuteczne uzupełnienie terapii, które wspiera dotychczasowe postępy pacjenta.
 • Ośrodek i miejscowa ludność są przyjazne pensjonariuszom.
 • W ośrodku pracują najlepsi specjaliści, którzy zostali przygotowani do pracy z każdym pacjentem.
 • Ośrodek zapewnia godne i przyjazne warunki sprzyjające terapii uzależnień.

Skontaktuj się z nami


  Dane kontaktowe