parallax background

O Ośrodku

Ośrodek Terapii Uzależnień „Dezyderata” to miejsce, w którym zrozumienie dla osób zmagających się z uzależnieniami i ich bliskimi jest na najwyższe. Nasi terpeuci dokładają wszelkich starań, aby świadczyć kompleksową pomoc w uzależnieniu od alkoholu, narkotyków, leków, hazardu czy nowoczesnych technologii. Rozumiemy także mechanizm powstawania i rozwijania się nałogów, więc nasze podejście do pacjentów wiąże się z zapewnieniem im odpowiednich warunków (psychologicznych oraz pobytowych), dzięki którym zrozumieją, że są w najlepszym możliwym miejscu do poradzenia sobie ze swoim problemem.

Nasz ośrodek to miejsce, w którym chcemy pokazać osobom uzależnionym wartość i piękno życia bez nałogów. Leczenie uzależnień takich jak alkoholizm, narkomania czy lekomania lub też uzależnień od zachowań kompulsywnych typu hazard, nałogowe jedzenie, uzależnienie od nowych technologii, zakupoholizm, pracoholizm nie jest proste – wymaga ogromnego zaangażowania, czasu i poświęceń. Potrafimy stworzyć pacjentom warunki do podjęcia tego trudu. Fachowość naszej kadry, jej wieloletnie doświadczenie oraz ogromne zaangażowanie gwarantuje osiągnięcie przez pacjenta zadowalających rezultatów.

W Ośrodku Terapii Uzależnień „Dezyderata” niesiemy pomoc i nadzieję dla osób dotkniętych uzależnieniami wraz ze współistniejącymi zaburzeniami psychicznymi, takimi jak: depresja, nerwica, lęki. Uzależnienia mocno zaburzają emocjonalnie i wpływają na funkcjonowanie rodzin, pomoc znajdą u nas również członkowie rodzin osób uzależnionych.

Zdrowieniu naszych pacjentów sprzyja cisza i spokój, otaczające nasz ośrodek odwykowy dla alkoholików, który położony jest u podnóża Lubonia Wielkiego, w malowniczej dzielnicy Rabki-Zdroju jaką jest Zaryte. Jesteśmy przekonani, że centrum terapii w górach jest idealnym miejscem, aby osoby borykające się z problemami uzależnienia znalazły potrzebny spokój i wyciszenie.

Uzależnienia to choroby chroniczne i postępujące, a nieleczone prowadzą często do dotkliwych konsekwencji, a czasem nawet śmierci. Osoby uzależnione utraciły zdolność kontroli nad swoim życiem, a jedynym sposobem na uratowanie życia jest dokonanie takich zmian, aby stały się one inspiracją do pełnego rozwoju osobistego. W tym celu doskonale sprawdzają się ośrodki leczenia uzależnienia, takie jak nasz, w których pacjent w swoim własnym tempie oraz z pomocą specjalistów odzyska kontrolę nad własnym życiem.

Terapia uzależnień umożliwia pacjentom naukę i trenowanie umiejętności niezbędnych do zdrowego życia. Każdy pacjent przed opuszczeniem ośrodka wypracowuje indywidualny plan dalszej terapii, oraz otrzymuje wsparcie w postaci możliwości dalszej pracy z wybranym terapeutą czy uczestniczenia w warsztatach rozwojowych dla byłych pacjentów. Opieką terapeutyczną obejmujemy nie tylko osoby uzależnione, ale też ich rodziny, bliskich, życiowych partnerów.

Każdy pacjent objęty jest opieką wykwalifikowanego i doświadczonego zespołu lekarzy, psychologów, specjalistów psychoterapii oraz instruktorów terapii uzależnień. Opracowują oni indywidualny program terapii odpowiadający potrzebom, możliwościom oraz sytuacji problemowej każdego pacjenta.

Każdy dzień w naszym ośrodku składa się z wszechstronnego programu terapii. Działania te obejmują metodykę często stosowaną przez najlepsze ośrodki leczenia uzależnień od narkotyków i alkoholu – zajęcia grupowe, indywidualne konsultacje z terapeutą i lekarzem, treningi zachowań służących abstynencji, zajęcia rekreacyjne.

Oferujemy najwyższej jakości obsługę oraz komfortowe warunki bytowe:

  • 1- i 2 osobowe pokoje z łazienkami,
  • sale terapeutyczne,
  • sala telewizyjna,
  • biblioteka,
  • taras
  • ogród

Wyśmienite posiłki zaspokajające najbardziej wymagające podniebienia.

Chcemy Ci pomóc! Daj sobie szansę! Ty również możesz być trzeźwy!


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

TEL. 530-940-354, 574-271-441, 515-268-322

Skontaktuj się z nami


    Dane kontaktowe