Dlaczego my? Co nas wyróżnia?

Nasza oferta to zapewnienie pacjentom najwyższej klasy opieki psychoterapeutycznej.

Stanowimy zespół profesjonalistów , których cechuje różnorodne doświadczenie, wiedza, pasja, empatia. A ponieważ pracujemy z pacjentami jako jednolity zespół, jest pewne, że pacjent otrzyma kompleksową opiekę, która jest zindywidualizowana i stale poddawana diagnozie, aby upewnić się, że specyficzne potrzeby pacjenta zostały zaspokojone. Dla tego celu prowadzimy konsultację psychiatryczną przy rozpoczęciu procesu leczenia jak i zaawansowane testy psychologiczne, realizowane przez psychologa klinicznego, od kilku dekad zajmującego się problemami uzależnień. Ponadto każdy pacjent otrzymuje swojego opiekuna-terapeutę, który na sesjach indywidualnych omawia z nim jego specyficzne problemy, których pacjent nie chciałby ujawniać na grupie terapeutycznej.

Dlaczego wybrać ośrodek terapii uzależnień dezyderata

W Ośrodku Terapii Uzależnień „DEZYDERATA” stosujemy leczenie uzależnień, depresji i zaburzeń lękowych w nurcie psychoterapii behawioralno-poznawczej, z elementami nurtu humanistycznego. To jedna z najskuteczniejszych form leczenia tych zaburzeń. Innowacyjność programu w naszym ośrodku polega na tym, że do psychoterapii behawioralno – poznawczej, oprócz tradycyjnych narzędzi terapii, włączone zostają dwie dodatkowe metody. Jedną z nich jest biofeedback, a drugą pochodząca z dalekiej przeszłości, odnosząca się do naturalnej medycyny chińskiej – terapia ruchowo- oddechowa. Połączenie tych metod służy całościowemu dostrzeganiu wzajemnych wpływów i połączeń między ciałem , umysłem i duszą człowieka (CUD- ciało , umysł, dusza). Dzięki takiemu połączeniu osoby uzależnione, z depresjami i zaburzeniami lękowymi zwiększają swoją możliwość do prawidłowego funkcjonowania w przyszłości./p>

Oferujemy pomoc osobom z podwójną diagnozą, nasz model leczenia jest idealny do rozwiązywania wszelkich problemów, które uniemożliwiają życie pełnią życia./p>

W czasie pobytu w naszym ośrodku pacjenci mają też możliwość spotkania i porozmawiania z osobami uzależnionymi, które żyją w abstynencji od wielu lat, naukowcami zajmującymi się badaniami nad uzależnieniami oraz wieloma ciekawymi osobami, które mogą być bardzo pomocne w terapii, poprzez wniesienie nowych inspiracji w dotychczasowe życie pacjentów.

Częścią terapii którą oferujemy są rozliczne aktywności sportowe: wycieczki górskie, spacery po lasach, pływanie, jazdę na nartach, wycieczki rowerowe, piłkę siatkową, itp. Oczywiście niektóre aktywności są związane z pogodą i porą roku, ale kładziemy również nacisk na tego typu działania.

Częścią terapii którą oferujemy są aktywności sportowe: wycieczki górskie, spacery po lasach, pływanie, jazdę na nartach, wycieczki rowerowe, piłkę siatkową, itp. Lokalizacja Ośrodka Terapii Uzależnień „DEZYDERATA” jest tutaj dodatkowym atutem.

Zdajemy sobie także sprawę, że cała rodzina może mieć wpływ na zdrowienie osoby uzależnionej jak i sama rodzina potrzebuje pomocy we współuzależnieniu. Z tego powodu stworzyliśmy kompleksowy program dla rodzin.

Po zakończeniu pobytu w naszym ośrodku oferujemy pacjentom kontynuację leczenia poprzez uczestnictwo w warsztatach terapeutycznych oraz w naszej poradni. Dla pacjentów mieszkających daleko od naszego ośrodka, zapewniamy dalszą terapię, prowadzoną przez naszych terapeutów (poprzez komunikatory internetowe typu Skype), bądź zaprzyjaźnionych specjalistów uzależnień, działających na terenie całej Polski i Europy, którzy są godni naszego polecenia.

Skontaktuj się z nami


    Dane kontaktowe