parallax background

TERAPEUCI ORAZ INNI PRACOWNICY OŚRODKA

Kuba Marian Marcol

Terapeuta uzależnień, posiada 30-letnie doświadczenie w zawodzie. Absolwent Studium Terapii Uzależnień w Warszawie. Twórca i współtwórca wielu programów związanych z tematyką uzależnień i profilaktyką uzależnień. Pracował w wielu placówkach odwykowych na terenie Małopolski, m.in. na Oddziale Odwykowym Vc Szpitala Psychiatrycznego im. dra Józefa Babińskiego w Krakowie. Współtworzył Krakowskie Centrum Terapii Uzależnień na ul. Wielickiej 73. Przez 11 lat współtworzył i kierował prywatnym ośrodkiem terapii uzależnień w Koninkach. Obecnie kieruje i jest współwłaścicielem Ośrodka Terapii Uzależnień „Dezyderata” w Rabce Zdroju. Motto jakim się kieruje: „Moja praca to misja”. Prywatnie mąż, ojciec dwójki dzieci, dziadek dla trójki wnucząt. Pasja to sport - narty, badminton, piłka nożna, turystyka.


Jacek Świst

Jest psychologiem klinicznym, psychoterapeutą i terapeutą uzależnień. Posiada ponad czterdziestoletnie doświadczenie praktyczne. Pracował z pacjentami Poradni Zdrowia Psychicznego oraz z pacjentami Poradni Odwykowej jako psycholog-psychoterapeuta-terapeuta uzależnień. Szkolił się w Studium Pomocy Psychologicznej w Warszawie a następnie był współpracownikiem tegoż Studium i Instytutu Psychologii Zdrowia i Trzeźwości. W 2001 roku uzyskał doktorat na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Z zamiłowania jest muzykiem. Wraz z zespołem, w którym gra na trąbce w 2014 roku zdobył Złotą Tarkę. Jest również szybownikiem i żeglarzem. Najważniejszą dla niego wartością jest Miłość. Jest żonaty, ma dwóch synów i córkę. Mieszka w Dursztynie.


Michał Świerczek

Terapeuta uzależnień, absolwent Szkoły Specjalistów Psychoterapii i Instruktorów Terapii Uzależnień CARE Brok. W młodości sam borykał się z problemem uzależnienia od alkoholu, ale po przejściu terapii, od 35 lat zachowuje nieprzerwaną trzeźwość. Te doświadczenia pozwalają mu lepiej zrozumieć ludzi dotkniętych chorobą alkoholową i skuteczniej im pomagać. Od 1986 roku bierze udział w projektach, szkoleniach, warsztatach, związanych z tematyką uzależnień i współuzależnienia. Współtwórca inicjatyw trzeźwościowych i samopomocowych dla osób uzależnionych i ich rodzin. Autor książki „Trzeźwe Podhale”. Prywatnie rodowity rabczanin, mąż, ojciec czworga dzieci i dziadek tyluż wnucząt. Kocha góralski folklor, muzykę, dobrą książkę i wartościowy film.


Agata Pałka

Pedagog, specjalista psychoterapii uzależnień w procesie certyfikacji. Prowadzi terapię indywidualną i grupową osób uzależnionych i ich rodzin. Doświadczenie zawodowe zdobywała, pracując z pacjentami w formie ambulatoryjnej i na Oddziale Dziennym Terapii Uzależnienia od Alkoholu na ul. Waryńskiego w Nowym Sączu. W pracy skupia się przede wszystkim na tworzeniu relacji opartej na partnerstwie, uważności, szacunku oraz akceptacji. Zawód jest jej największą, choć nie jedyną pasją. Kocha sport, podróże i książki.


Andrzej Górak

Instruktor Terapii Uzależnień. Wolontariusz. Współtwórca stowarzyszenia Polskie Towarzystwo "VADEMECUM RODZINY". Twórca Projektu "Miechowskie Centrum Profilaktyki Uzależnień" w Miechowie. Współtwórca Ośrodka Leczenia Uzależnień Dezyderata. Z zamiłowania Pasjonat historii, tradycji i rodziny. Od lat działa i wspiera osoby chore, zagubione.


Łukasz Świst

Trener VERIM Biofeedback, kompozytor i aranżer dźwięku. Jest absolwentem muzykologii KUL . Jego zainteresowania skierowały się w stronę oddziaływania muzyki na psychofizjologię człowieka. W 2008 roku ukończył szkolenie trenera Verim (Virtual Energy Resources Inteligent Management) następnie kurs trenera neurofeedbacku w Instytucie EEG w Warszawie aby poszerzyć horyzonty z zakresu neuroterapii. Prowadzi treningi biofeedback, neurofeedback oraz komponuje sesje audio-wizualne metodą biooptymalizacji. Tworzy indywidualne sesje audiowizualne metodą biooptymalizacji polegającą na użyciu specjalnego oprogramowania zapisującego zmiany psychofizjologiczne zachodzące w czasie trwania sesji.


Aneta Piątkowska

Pracownik biurowy. W ośrodku dba również o zaopatrzenie, kwiaty i domowy klimat. Posiada certyfikat instruktora Tao Yin - tradycyjnej chińskiej terapii ruchowo-oddechowej, moksoterapii oraz chińskiego masażu relaksacyjnego Hui Chun - "Powrót Wiosny". Interesuje się medycyną naturalną, szczególnie Tradycyjną Medycyną Chińską. Pochodzi z Krakowa. Prywatnie mama dorosłej córki. Lubi dobrą muzykę, książki, film. Pasjonuje się hodowlą roślin w domu i ogrodzie. W przyszłości chciałaby poszerzyć swoją wiedzę w zakresie chińskich praktyk manualnych.


ANETA RAWSKA

Współpracując z Dezyderatą ma satysfakcję, że w pewnym stopniu działania jej przyczyniają się do poprawy dobrostanu pacjentów ośrodka. Wspiera ośrodek głównie w działaniach związanych z organizacją warsztatów dla byłych pacjentów i ich bliskich, oraz w działaniach marketingowych w serwisach społecznościowych. Czasem prowadzi dla pacjentów zajęcia rozciągająco-wzmacniająco-relaksujące. Prywatnie mama studiującej już wspaniałej córki Alicji, opiekunka kilku zwierząt futrzastych. Studentka podyplomowa (AWF) i już wkrótce dyplomowana instruktorka zajęć usprawniających pacjentów psycho-fizycznie. Od zawsze interesowała się psychologią, kocha góry i zwierzęta.


Agnieszka Witkowska Świech

Lekarz medycyny, specjalistka psychiatrii. Znana i ceniona specjalistka w dziedzinie terapii uzależnień. Stale współpracuje z ośrodkiem leczenia uzależnień Dezyderata, dokonując wstępnej diagnozy nozologicznej oraz wszelkich przypadków zaburzeń psychicznych u pacjentów wymagających konsultacji.

Skontaktuj się z nami


    Dane kontaktowe