parallax background

TERAPEUCI ORAZ INNI PRACOWNICY OŚRODKA

Kuba Marian Marcol

Terapeuta uzależnień, posiada 30-letnie doświadczenie w zawodzie. Absolwent Studium Terapii Uzależnień w Warszawie. Twórca i współtwórca wielu programów związanych z tematyką uzależnień i profilaktyką uzależnień. Pracował w wielu placówkach odwykowych na terenie Małopolski, m.in. na Oddziale Odwykowym Vc Szpitala Psychiatrycznego im. dra Józefa Babińskiego w Krakowie. Współtworzył Krakowskie Centrum Terapii Uzależnień na ul. Wielickiej 73. Przez 11 lat współtworzył i kierował prywatnym ośrodkiem terapii uzależnień w Koninkach. Obecnie kieruje i jest współwłaścicielem Ośrodka Terapii Uzależnień „Dezyderata” w Rabce Zdroju. Motto jakim się kieruje: „Moja praca to misja”. Prywatnie mąż, ojciec dwójki dzieci, dziadek dla trójki wnucząt. Pasja to sport - narty, badminton, piłka nożna, turystyka.


Jacek Świst

Jest psychologiem klinicznym, psychoterapeutą i terapeutą uzależnień. Posiada ponad czterdziestoletnie doświadczenie praktyczne. Pracował z pacjentami Poradni Zdrowia Psychicznego oraz z pacjentami Poradni Odwykowej jako psycholog-psychoterapeuta-terapeuta uzależnień. Szkolił się w Studium Pomocy Psychologicznej w Warszawie a następnie był współpracownikiem tegoż Studium i Instytutu Psychologii Zdrowia i Trzeźwości. W 2001 roku uzyskał doktorat na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Z zamiłowania jest muzykiem. Wraz z zespołem, w którym gra na trąbce w 2014 roku zdobył Złotą Tarkę. Jest również szybownikiem i żeglarzem. Najważniejszą dla niego wartością jest Miłość. Jest żonaty, ma dwóch synów i córkę. Mieszka w Dursztynie.


Michał Świerczek

Certyfikowany Instruktor Terapii Uzależnień, absolwent Szkoły Specjalistów Psychoterapii i Instruktorów Terapii Uzależnień CARE Brok. W młodości sam borykał się z problemem uzależnienia od alkoholu, ale po przejściu terapii, od 38 lat zachowuje nieprzerwaną trzeźwość. Te doświadczenia pozwalają mu lepiej zrozumieć ludzi dotkniętych chorobą alkoholową i skuteczniej im pomagać. Od 1986 roku bierze udział w projektach, szkoleniach, warsztatach, związanych z tematyką uzależnień i współuzależnienia. Współtwórca inicjatyw trzeźwościowych i samopomocowych dla osób uzależnionych i ich rodzin. Autor książki „Trzeźwe Podhale". Prywatnie rodowity rabczanin, mąż, ojciec czworga dzieci i dziadek pięciorga wnucząt. Kocha góralski folklor, muzykę, dobrą książkę i wartościowy film.


Andrzej Górak

Nazywam się Andrzej Górak. Jestem trenerem terapii transpersonalnej, hipnoterapeutą oraz działaczem społecznym z Miechowa. Od lat angażuję się w pomoc osobom uzależnionym i współuzależnionym — tym, którzy szukają dla siebie nowej drogi życia, sensu i głębszego kontaktu z samym sobą.

Pełnię funkcję wiceprezesa i jestem współzałożycielem Polskiego Towarzystwa Vademecum Rodziny, w ramach którego prowadzę grupy wsparcia dla osób zmagających się z uzależnieniem oraz ich bliskich. Moim celem jest pomoc w odbudowie relacji rodzinnych, a także w rozwijaniu zdrowszych, bardziej świadomych więzi — z innymi i z samym sobą.

Jestem również współtwórcą Ośrodka Terapii Uzależnień „Dezyderata" w Rabce-Zdroju, gdzie oferujemy kompleksowe wsparcie terapeutyczne osobom w kryzysie — zarówno w przypadku uzależnień od substancji, jak i uzależnień behawioralnych.

Łączę klasyczne podejścia terapeutyczne z głębszymi formami pracy psychologicznej. W swojej pracy korzystam z narzędzi terapii transpersonalnej i hipnoterapii, które umożliwiają dotarcie do głębokich pokładów wewnętrznej siły, zrozumienia i uzdrowienia. Wierzę, że prawdziwa zmiana zaczyna się od uważnego spojrzenia w siebie — i od gotowości, by zobaczyć w sobie człowieka.


Łukasz Świst

Trener VERIM Biofeedback, kompozytor i aranżer dźwięku. Jest absolwentem muzykologii KUL . Jego zainteresowania skierowały się w stronę oddziaływania muzyki na psychofizjologię człowieka. W 2008 roku ukończył szkolenie trenera Verim (Virtual Energy Resources Inteligent Management) następnie kurs trenera neurofeedbacku w Instytucie EEG w Warszawie aby poszerzyć horyzonty z zakresu neuroterapii. Prowadzi treningi biofeedback, neurofeedback oraz komponuje sesje audio-wizualne metodą biooptymalizacji. Tworzy indywidualne sesje audiowizualne metodą biooptymalizacji polegającą na użyciu specjalnego oprogramowania zapisującego zmiany psychofizjologiczne zachodzące w czasie trwania sesji.


Agnieszka Witkowska Świech

Lekarz medycyny, specjalistka psychiatrii. Znana i ceniona specjalistka w dziedzinie terapii uzależnień. Stale współpracuje z ośrodkiem leczenia uzależnień Dezyderata, dokonując wstępnej diagnozy nozologicznej oraz wszelkich przypadków zaburzeń psychicznych u pacjentów wymagających konsultacji.


Paweł

Terapeuta uzależnień, absolwent Uniwersytetu SWPS na kierunku Zintegrowanej Psychoterapii Uzależnień. Doświadczony trener i coach, którego pasją jest wspieranie innych w rozwoju. Od wielu lat prowadzi szkolenia z rozwoju osobistego. Certyfikowany trener Discovery Insights, modelu u którego podstaw leży typologia osobowości C.G Junga.

Prywatnie Mąż i ociec dwójki dorosłych dzieci. Pasjonat gór, podróży, książek i kotów.


Jolanta Górak-Bożęcka

Jak zaczęła się moja praca w tym zawodzie? Przed 10-cioma latami, kończąc studia na Uniwersytecie Jagiellońskim postawiłam sobie za cel by wykształcić się i zdobyć na tyle dużo doświadczenia by móc pomagać ludziom z różnymi problemami, w każdym wieku. Nadszedł czas na studia podyplomowe z Psychologii Transportu, Studium Pedagogiczne, Kurs Języka Migowego, Studia z Psychogeriatrii, kurs dla psychologów badających na broń, szkolenia z psychologii sądowej, kurs Terapii Skoncentrowanej na rozwiązaniach, kurs Trenera Umiejętności Społecznych. Swoją wiedzę wykorzystuje m.in w pracy z młodzieżą, dorosłymi, grupami zawodowymi oraz seniorami.


Przemysław Paruszewski

Jest absolwentem polonistyki. Ponadto ukończył Profilaktykę Uzależnień na Uniwersytecie Łódzkim. W ramach studiów napisał Program Profilaktyczny „EGO", który realizował w gimnazjach i szkołach średnich. Ukończył Pedagogikę Resocjalizacyjną w krakowskiej Akademii Ignatianum. Jest autorem pracy analizującej wykorzystywanie Wspólnoty AA oraz Programu 12 kroków w leczeniu uzależnień wśród osadzonych w Zakładach Karnych. Ukończył Studium Umiejętności Psychologicznych przy MOSTUiW. Posiada certyfikat Trenera Zastępowania Agresji. W nieprzerwanej abstynencji od środków zmieniających świadomość pozostaje od lipca 2000 roku. Pracę jako terapeuta uzależnień rozpoczął w 2007 roku – uczestnicząc w tworzeniu ośrodka terapii uzależnień w Koninkach. Pasjonuje go literatura – pisze i wydaje prozę, poezję, dramat. Wędruje i biega po górach.

Skontaktuj się z nami


    Dane kontaktowe