parallax background

Leczenie alkoholizmu Katowice

Jeśli do „normalnego”, „prawidłowego” funkcjonowania, potrzebujesz codziennej dawki alkoholu, masz problem z ograniczaniem ilości spożywanej wódki, piwa lub innego trunku z procentami, a Twoje picie to alkoholowe ciągi, permanentny stan odurzenia alkoholowego i nieudane próby kontrolowania lub ograniczania picia… pamiętaj, że jest taki ośrodek i ludzie, którzy wyciągną do Ciebie pomocną, terapeutyczną dłoń.

„Dezyderata” w Katowicach to Ośrodek Psychoterapii Uzależnień, który zaprasza wszystkie osoby borykające się z problemem uzależnienia od alkoholu. Zawalcz z nami o swoje zdrowie i życie – masz je tylko jedno!

Odwyk alkoholowy Katowice i okolice

Tylko kieliszek, jedno piwo, ćwiartka, butelka… Patologiczny wzorzec używania alkoholu nie rozpoczyna się nagle. Jest stanem przewlekłym. Nie każdy kto wypił, uzależni się od alkoholu – jednak każdy uzależniony, sięgnął kiedyś po pierwszą i kolejną dawkę.

Uzależnienie może rozwijać się latami a alkoholik kontynuuje swoje picie nawet wtedy, kiedy zdrowie i życie jest już zagrożone. Picie alkoholu pomimo wyraźnych symptomów choroby, zaburzeń psychicznych i fizycznych, to rzeczywistość, którą niesie za sobą choroba alkoholowa.

Leczenie odwykowe czyli proces przeciwdziałania alkoholizowaniu się pacjenta, wymaga zaangażowania, chęci zmiany, pracy nad sobą – nawet po ukończeniu przez alkoholika terapii.

Zdobyte przez pacjenta umiejętności, narzędzia i wyniesione z leczenia wartości nie zmienią tego, że alkoholikiem jest się całe życie. Prawdopodobieństwo nawrotu choroby jest realne, dlatego określa się, że odwyk jest dopiero początkiem intensywnej pracy w drodze po życie w trzeźwości i utrzymania abstynencji.

Choroba alkoholowa – kiedy zgłosić się po pomoc do katowickiego centrum leczenia alkoholizmu?

Choroba alkoholowa sprawia, że osoba uzależniona traci zdrowie, jest zagrożeniem dla siebie i innych. Alkoholizm zwiększa ryzyko rozwoju chorób, jest źródłem konfliktów, czynnikiem wpływającym na świadomość i poczucie bezpieczeństwa. Uzależniona osoba nie myśli jasno a zaburzone postrzeganie rzeczywistości prowadzi do urazów, zachowań ryzykownych (seksualnych, agresywnych) w tym wypadków (komunikacyjnych, samochodowych).

Zapraszamy wszystkich, których dotyka problem alkoholowy – zarówno tych, którzy nie potrafią uporać się z nałogiem, jak i rodziny, przyjaciół, najbliższych osoby uzależnionej. Nasi katowiccy pracownicy to wykwalifikowani specjaliści zajmujący się problemem alkoholowym osób w różnych wieku. Bez względu na płeć, doświadczenia, powody picia – „Dezyderata” jest szansą na odzyskanie zdrowia i nadzieją na życie bez nałogu.

Terapia alkoholowa w Katowicach

Istnieje wiele czynników wpływających na rozwój choroby alkoholowej. Od środowiskowych, które ułatwiają skryte używanie alkoholu, wynikające z kultury, dostępności i przystępności środka psychoaktywnego którym jest alkohol, po czynniki genetycznie włącznie.

Podatność na rozwój alkoholizmu jest większa, im więcej czynników sprzyja jego rozwojowi. Alkoholizm to choroba rozwijająca się latami. Podstępna. Niewinne picie w samotności, szukanie okazji do wypicia czy zwiększanie częstotliwości spożywanego alkoholu – to niekiedy tylko początek.

Terapia odwykowa w Katowicach to profesjonalne wsparcie osób zmagających się z uzależnieniem od alkoholu. Interdyscyplinarny zespół specjalistów składających się z terapeutów, psychoterapeutów, psychologów, lekarzy w tym psychiatrów, pomaga w bezpieczny i humanitarny sposób przezwyciężyć chorobę np. podczas procesu odtruwania (detoksykacji) organizmu. W ten sposób, krok po kroku osiąga się terapeutyczny sukces.

Na czym polega leczenie alkoholizmu w Katowicach?

Alkohol pomaga zapomnieć o problemach, smutkach, trudnościach życia, zawodowych porażkach, traumach. Szkodliwym używaniem alkoholu nazywane jest picie przyczyniające się do szkód zdrowotnych (somatycznych, psychicznych).

Alkoholizm to błędne koło konsekwencji pozytywnego i negatywnego wzmocnienia. Pierwsze warunkowane przyjemnymi doznaniami w wyniku picia (kontynuowane pomimo szkodliwych następstw zdrowotnych), drugie – negatywne, które wiąże się z „zapobieganiem” przykrym konsekwencjom picia (unikanie zespołu abstynencyjnego).

Leczenie alkoholizmu w katowickiej „Dezyderacie” to wielopłaszczyznowa pomoc osobie u której diagnozuje się problem alkoholowy. Po wykonaniu przez pacjenta pierwszego kroku – decyzji o podjęciu terapii, czas na indywidualne wsparcie terapeutyczne. Na podstawie diagnozy, obserwacji i badań, nasi specjaliści przygotowują program terapii dla uczestnika – po uprzedniej konsultacji.

Chorobę alkoholową leczy się etapami. Podczas terapii, uczestnicy pracują nad sobą, swoimi słabościami, definiują trudności, rozpoznają motywacje do leczenia i podejmowania zmiany. Życie w trzeźwości i utrzymanie abstynencji, wymaga od uzależnionego wielkiej determinacji, siły i zaangażowania.

Odwyk alkoholowy w Ośrodku Psychoterapii Uzależnień – Dezyderata w Katowicach

Odwyk alkoholowy to nie tylko tygodnie pobytu w ośrodku prywatnym w Katowicach – to zdobywanie niezbędnej wiedzy i umiejętności, które pozwolą alkoholikowi radzić sobie z nałogiem „poza murami”. Terapeuci uposażają swoich podopiecznych w narzędzia, dzięki którym mogą utrzymać i wzmacniać swoją abstynencję.

Autodiagnoza stosowana podczas spotkań w ośrodku, pozwala lepiej rozumieć siebie, swoje słabości, mechanizm uzależnienia i problem alkoholowy w ogóle. To miejsce, w którym osoba uzależniona musi zapoznać się z własnymi motywacjami do podejmowanego leczenia odwykowego.

W każdej chwili, podopieczni katowickiego ośrodka „Dezyderata” mogą liczyć na pomoc w przypadku kryzysu, ryzyka nawrotu choroby, spadku motywacji. Psychoedukacja jest istotnym elementem każdego procesu terapeutycznego.

Serdecznie zapraszamy osoby z Katowic i okolic, mieszkańców województwa śląskiego do skorzystania z oferty prywatnego Ośrodka Psychoterapii Uzależnień „Dezyderata”. Skontaktuj się z naszymi terapeutami – pomóż lub daj sobie pomóc. Leczymy uzależnienia. Jesteśmy do dyspozycji Twojej i Twoich bliskich.

Skontaktuj się z nami


    Dane kontaktowe